• Zuza Azur

TOP 10 Ako mi dlhodobé cestovanie zmenilo život

Updated: Jun 22, 2019


Roky na cestách ťa zmenia. Vidíš mnoho odlišných kultúr, žiješ s ľudmi, pre ktorých je zas ten tvoj svet úplne cudzí a nepredstaviteľný, účíš sa akceptovať všetko a všetkých. Učíš sa akceptovať seba. Dlhodobé cestovanie je ako taký tréning, kde skúšaš, kde sú tvoje limity, a stále sa ich snažíš posúvať.


Cestovanie prebúdza dušu. Prebudí ťa to zo stavu, keď si len pasívne prechádzal životom v stave prázdneho avatara do stavu, kde si ten život vedome vytváraš. Kde nečakáš na to, kedy sa ti veci stanú, ale aktívne jednáš a sám si ich vytváraš. Keď začneš robiť to, čo ťa skutočne baví, prebudí sa aj tvoja duša. Je to volanie, ktoré počuješ zvnútra a keď ho nasleduješ, krásne sa ti odmení. Vďaka cestovaniu je každý deň lekcia a ja sa neustále rozvíjam a rastiem.


V tomto článku som dala dokopy 10 bodov o mojom osobnom pohľade na to, ako mi spoznávanie sveta otvára oči, rozširuje vedomie a všetko neustále mení.


Cesta z Maui na Kona Island

1. Sebapoznanie. Pri cestovaní má človek veľa času na premýšľanie, vnímanie nového a to umožňuje, aby spoznal aj sám seba, dostal sa k jadru a uvedomil si, kto naozaj je. Naučí vás to pochopiť, aký ste človek a čo od života naozaj chcete. Uvedomíte si, ako sa meníte pod vplyvom každodenních udalostí. Otvárajú sa oči aj myseľ a vnímanie sveta sa každý deň mení. Človeka to formuje každý deň.


2. Všetko nové. Spoznávanie svetov, o ktorých som od mala snívala a myslela si, že sú nedosiahnuteľné, sú teraz moja každodenná realita. Nič nie je nemožné, len si treba uvedomiť, že sami si všetko vytvárame. Ak chcem zmeniť život, treba veci rozhýbať. Život je príliš dlhý na to, aby sme ho prežili na jednom mieste.


3. Plním si sny. Človek si musí uvedomiť, že život sa dá žiť taký, o akom sníva. Vďaka cestovaniu vidím, že zmeniť svoj život je oveľa jednoduchšie, ako si myslíme, len musíme opustiť svoju komfortnú zónu. Žiť podľa seba znamená KONAŤ. Nikto to neodžije za vás, ani vám nič zázračne nespadne do lona. Treba začať myslieť v širšom zmysle, trošku s nadhľadom.


V Havajskej džungli

4. Škola života. To, že bojujem sama za seba, každodenné malé boje ma posúvajú dopredu a robia zo mňa silnejšieho človeka, ktorý je pripravený a nič ho len tak neprekvapí. Všetko, čo mi príde do cesty ma formuje, každý človek, ktorého stretnem, je mojím učiteľom, každá situácia, a hlavne si treba uvedomiť, že tie najhoršie a najkomplikovanejšie situácie sú tie najväčšie lekcie.


5. Zmena. Dá sa povedať, že som už od zmeny závislá. Neustála zmena a pohyb mi dávaju zmysel žiť. Nové formy vnímania, otvorená myseľ a posúvanie osobních hraníc je to, čo mi dáva pocit, že som nažive.


6. Byť lepším človekom. Každá krajina má iné zvyky a iný štýl života a človek sa musí rýchlo prispôsobiť. Som už zvyknutá na rôznych ľudí, už je toho menej čo ma prekvapí…. Robí to z vás tolerantnú bytosť, ktorá akceptuje každého človeka a nič a nikoho nesúdi.


áno, vidíš dobre , zdolala som aj Mavericka

7. Som stratená. Milujem pocit, keď ešte len spoznávam nové miesto a môžem sa v ňom stratiť. Naskytujú sa nové možnosti a všetko je otvorené. Je to výborné pre vycibrenie zmyslov a tiež na zbavenie sa nezmyselného strachu. Neskôr sa vždy dostaví pocit, keď sa mi lokálny život dostane pod kožu a ja sa cítim ako doma. A to je skvelý pocit.


8. Byť otvorený. Úprimne povedané, kedysi som bola dosť hanblivá a mala som problém baviť sa s cudzími ľudmi. Teraz som úplne otvorená svetu, ľuďom, každý deň sa prihováram niekomu cudziemu, rada objímam ľudí a nikdy predtým som sa necítila spokojnejšie.


9. Vidím, čo je v živote naozaj dôležité. To, že som neustále na cestách znamená aj to, že sa musím neustále s niečím alebo s niekým lúčiť. Vážim si viac čas strávený s rodinou, pretože zas príde deň, keď sa budeme musieť rozlúčiť…. Priateľstvá, ktoré držia aj napriek obrovskej vzdialenosti a tiež nové s ľudmi z celého sveta, ktorí boli predtým cudzinci a teraz je z nich časť mojej rodiny. Materiálne veci pre mňa stratili hodnotu už dávno. Nosím so sebou len to, čo je naozaj potrebné. Materiálne veci sú väčšinou len záťažou a pravdu povediac, vždy keď niečo vlastním, nemôžem sa dočkať, až sa toho niekde po ceste zas zbavím.


10. Odvaha. Žijem život podľa seba, plním si sny, stávam sa človekom, akým som vždy chcela byť. Objavujem krásny svet, krajiny, o ktorých som vždy snívala, alebo o ktorých som nikdy ani nepočula. Som nezávislá a pocit slobody je nekonečný. To je odmena za odvahu cestovať a to je na tom to najlepšie


Noc niekde uprostred Maui

#CESTOVANIE #HAWAII #INDONÉZIA #INSPIRATION #BEST

53 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko