• Zuza Azur

TOP 30 EPICKÝCH fotiek z OAHU, HAWAII

Updated: Jun 13, 2019


Oahu je najznámejší havajský ostrov, najviac osídlený, civilizovaný a komerčný. Ak chcete zažiť pravú Havaj, tak tu ju už bohužiaľ nenájdete. Každopádne sa sem oplatí ísť, aby si mohol na vlastnej koži porovnať viaceré ostrovy.


Oahu je posledné roky veľmi skomercializované a bohvie prečo preslávené. Práve preto je tu všade plno ľudí a havajský duch sa dávno vyparil s prvými výstavbami shopping centier. A nehovorím len o hlavnom havajskom meste Honolulu a svetoznámou plážou Waikiki. Ľudia a domy sú vystavané kompletne po pobreží celého ostrova, takže máš pocit, že nie je kam ujsť.


Oahu je rozlohou trošku menšie ako Maui, no na rozdiel od neho má skoro milión obyvateľov, pričom Maui má ani nie 150 000.


Je plné Japoncov, takže sa tu budeš cítiť ako menšina, čo je zaujímavý pocit :)

Mne ale veľmi nevyhovovalo, pretože ma tu nemalo čo prekvapiť, veľmi málo nedotknutej prírody, všetko sa zdá byť už upravené, vlastnené a žiadne miesto kľudu a pokoja ako na Maui, nenájdeš. Žiadna džungľa ani prales, žiadne odbočky z cesty, len jedna priama cesta dookola ostrova. Každopádne sa tu, tak ako všade dajú nájsť zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Honolulu, Waikiki a Pearl Harbor sú tak notoricky známe, že to chce jednoducho vidieť každý. Veď aj ja som prišla práve preto, aby som to zažila na vlastnej koži.


Najviac ma tu ale uchvátil sever ostrova, surferský raj NORTH SHORE s mini mestečkom HALEIWA, kde sa ešte ako tak napriek turizmu zachoval havajský duch a ranč KUALOA, kde sa budeš cítiť ako súčasťou JURSKÉHO PARKU, ktorý tu okrem iných filmov natáčali.

Pre kompletne detailne rozpísaného sprievodcu s ďalšími fotografiami klikni SEM

Tá najlepšia samozrejme na koniec :D

#FOTOGALÉRIA #HAWAII #OAHU

51 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko