• Zuza Azur

Život sa deje pre teba, nie proti tebe

Updated: May 30, 2019


Neškodný reminder, ktorý mi pomáha prejsť životom spokojnejšie, ako kedysi. Malé zamyslenie nad tým, prečo je dôležité prebrať zodpovednosť za svoje činy.


Neviem čím to je, ale často máme tendenciu dívat sa na veci a život ako taký v negatívnom svetle. Ak sa niečo stane, tak sa prikláňame k tej negatívnej stránke viac ako pozitívnej. Tak sme od malička naprogramovaní a svet okolo nás nám ukazuje každý deň, že tak je to správne, lebo svet je zlý, nebezpečný a ľuďom sa nedá veriť. Obzvlášť v dnešnej dobe.

A tak už podvedome ideme do negatívnych myšlienok, nech nám príde do života čokoľvek menšie či väčšie. Kecy typu prečo práve ja, prečo práve dnes, stále sa mi toto deje, som jediný na svete a lalalala. Vačšina z nás funguje vo victim mode, ktorý nám umožňuje hádzať všetko na druhých a totálne sa tým vyhnúť zodpovednosti za seba a za svoje činy.


Pravdou je, že život sa DEJE neustále, udalosti a situácie sú stále v pohybe a treba to prijímať bez vačších výkyvov emócií a judgmentu, nie sa za každým sťažovať, že sa ti niečo „stalo“. To je proste život a čím skôr to pochopíš, tým ľahšie sa ti bude žiť.


Pred pár dňami som z internetu objednala dve liečivé kryštáľové pyramídy. Keď prišli a otvorila som ich, všimla som si, že jedna je o trochu menšia ako tá druhá. Hneď som si pomyslela - no jasne, samozrejme, že v tom musí byť nejaká chyba. Jasné že tá druhá musí byť menšia.

Akonáhle mi toto preblesklo hlavou, okamžite som si uvedomila, že takéto uvažovanie predsa v sebe uz dávno mať nechcem. Je dobré sledovať svoje myšlienky a učiť sa kontrolovať ich. A ak sa ti nepáči tvoje správanie alebo reagovanie na situácie, tak sa to dá zmeniť. A to práve tým, že ich budeš pozorovať, analyzovať, odkiaľ to prichádza a zisťovať, čím to je, že tak reaguješ. Odkiaľ to korení... Väčšinou je to ego, ktoré sa často stavia to úlohy obete. A tak to bolo aj teraz. Moje ego mi okamžite dalo najavo, že tým, že mi to neprišlo tak ako malo, vzalo si to osobne a je urazené. Takže mám byť urazená aj ja, pretože všetko je proti mne. Taká enormná blbosť.

Kde v hlave mi vzniklo, že tá väčšia je správna a že tá menšia je omyl? Čo ak sú všetky vo výrobe tie menšie a tá väčšia je jediná, a teda som dostala tú väčšiu krásnou náhodou? Prečo máme okamžite v hlave, že to horšie je prirodzené? Tá menšia pyramída je možno tá, aké sú všetky a tak tá väčšia je teda darom, ktorý som nečakala. Všetko na svete pochádza z duality, a je na nás, či sa budeme dívať z prava či z ľava, z lepšej či horšej stránky, z mužského či ženského pohľadu. Či je pohár poloprázdny, poloplný, alebo či preteká....(law of attraction bullshit, ktorému na 100% verím.) Ak si budeš dávať denne pozor na svoje myšlienky a pozorovať, ako reaguješ na všetko vo svojom živote, budeš sa snažiť získať nad tým a svojimi emóciami kontrolu, garantujem ti, že život sa ti postupne obráti k lepšiemu.

Prezradím ti tajomstvo. Všetko, čo v živote robíš, nad čím premýšľaš, čo sa ti deje, koho spoznáš, čo cítiš, to všetko je pod tvojou kontrolou. Nedeje sa to proste len tak. Bez dôvodu a bez tvojho pričinenia. A čím skôr si to uvedomíš a začneš to pozorovať, tým skôr to môžeš začať kontrolovať a presmerovať tam, kam chceš. Ak máš výbuchy hnevu, nekontrolovateľnú agresiu v sebe alebo čokoľvek iné, bohužiaľ, to všetko je väčšinou len tebou. Nie tým, kto to vyvoláva. Ty si ten, ktorý reaguje a síce to bolí priznat si, to ty tak (pod)vedome reaguješ, či už sa vyhováraš na to, že ty za to nemôžeš, alebo nie. Nabudúce, ak ťa niekto vytočí, skús pozorovať, odkiaľ to v skutočnosti ide. Väčšinou máme v sebe citlivé miesta z minulosti, na ktoré ego reaguje útokom, aby druhí nezistili, že sme "slabí a citliví." Hráme hru na to, že sme hrdí, silní a lepší ako tí druhí, a ego nám zatiaľ prerastá cez dušu. Ty ale nie si ego, aj keď sa ťa snaží celý život presvedčiť o opaku.

Takže znova, všetko je voľba. Tvoja voľba. To, ako žiješ svoj život, ako sa správaš, čo cítiš. Nič sa nedeje náhodou a tak treba zobrať odvahu a priznať si, že aj v tom zlom, čo sa ti kedy prihodilo, máš pravdepodobne prsty ty. Nemôžeš sa donekonečna vyhovárať na to, že všetko len akosi plynie okolo teba a ty si len bezmocne plávaš v oceáne. Zmuž sa a nemíňaj svoj drahocenný čas.

Keď začneš pozorovať, prečo robíš, to čo robíš, keď tomu prídeš na koreň, čo to spúšťa, prečo máš v hlave myšlienky, aké tam denno denne máš a či sú tam stále tie isté alebo tam máš každý deň aspoň jednu novú, začneš sa približovať k človeku, ktorým skutočne si a ktorý sa ukrýva pod plachtou ega, ktoré sa snaží každého zvonka ohúriť. Pamätaj, že si z troch častí. Máš telo, máš ego, a máš dušu. Ale o tom potom.

#ZÁKONPRÍŤAŽLIVOSTI #INSPIRATION #PERSONAL

9 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko