• Zuza Azur

Čo nepoznám, to neexistuje

Updated: May 30, 2019Keď sa Kolumbus blížil so svojimi loďami k brehu Ameriky, Indiáni si ho najprv nevšimli. Ako prvý vycítil šaman, že sa niečo deje. Chodil na útes sledovať hladinu oceánu niekoľko dní, no nič nevidel, len cítil, že niečo nie je tak, ako má byť. Niečo sa deje a nedokáže to opísať.

Postupne za šamanom začali chodiť pozorovať oceán aj ľudia z kmeňa, no dlho nič nevideli.

Trvalo skoro týždeň, kým sa im pred očami začali v diaľke mihať neznáme tvary. Také, aké ešte nikdy v živote pred tým nevideli. Po pár dňoch už všetci videli, že na oceáne sa objavili akési obrovské objekty a sledovali, ako sa približujú k pobrežiu.

Ich mozog túto situáciu nedokázal spracovať, pretože nikdy predtým nevideli nič podobné. Vedeli, že sa niečo deje, no tým, že myseľ nedokázala rozpoznať lode a zaradiť ich v hlave k ničomu, čo doteraz poznala, jednoducho to poprela. A tak mali len všetci spoločný pocit, že niečo nie je v poriadku, ktorý nedokázali pomenovať.

V dnešnej dobe ale už málo ľudí dáva na intuíciu a uprednostňujú mozog. Keď sa to racionálne nedá vysvetliť, tak zo seba predsa nebudú robiť hlupákov.

To, že niečo je pre nás nové alebo to nepoznáme neznamená, že to neexistuje. Ak niečo nepoznáme, tak tomu neveríme. Až keď si to získa našu dôveru, vtedy sme ochotní pripustiť si to do života.

Niektoré veci sú pre nás nepredstaviteľné, ale to neznamená, že neexistujú. Len to znamená, že neexistujú v našej súčastnej realite. Neverím rovná sa neexistuje. To je ale omyl, ktorému často veríme a limitujeme si tak prítomnosť.


#ZÁKONPRÍŤAŽLIVOSTI #INSPIRATION

1 view0 comments

Recent Posts

See All

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko