Sri Lanka

Najprv som mala v pláne začať rok 2018 v Indii a stráviť tu aspoň pol roka meditovaním v chrámoch a cestovaním po krajine. Po tom, ako mi dvaja šamani/liečitelia nezávisle od seba povedali, že to nie je dobrý nápad, zmenila som to na Srí Lanku. Pôvodne som chcela zostať 3 mesiace, nakoniec sa z toho stali 2.

Sri Lanka je maličký ostrov veľkkosti Slovenska, no žuje tu 25 miliónov ľudí. Každá svetová strana ostrova je úplne iná a krásne divoká.

Mestá na západe sú šialené, hlučné a chaotické.

Juh je turistický, plný dovolenkárov a surferov.

Východ je divokejší, na každom rohu môžeš stretnúť divoké slony, krokodíly, opice si po čase už ani nevšímaš. Ľudia sú tu milší a úprimnejší, pretože nie sú v takom silnom strete so západnou civilizáciou ako na juhozápade. Miesto pre skutočných surferov.

Stred je v podstate len divoká nádherná príroda, exotické zvieratá, a starodávne ruiny civilizácie. Ella a okolie sú mojími favoritmi.

Sever je nedotknutý a plný tradičného spôsobu života.

Podrobne o všetkom píšem v minisérií, ktorú nájdeš na hlavnej stránke alebo pod kategóriou Sri Lanka. Je tu kompletne všetko od cien, ubytovania, na čo si dať pozor, ako ušetriť a čo stojí za to vidieť.

Východ ostrova - Surferský raj Arugam Bay, Whiskey Point a divoké okolie
+ krásna pláž COCOnut beach na juhu ostrova, kusok od mesta Weligama

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko